Side Transferleri 200 TL

Antalyanın Manavgat ilçesine bağlı Side bölgesinde bulunan otellerinizden yada Antalya havalimanından Side bölgesinde bulunan otellerinize ulaşımızı sağlamak için gerekli olan transfer ihtiyacınızı karşılayabilmek için son model vip mercedes araç filomuz ve uzman personel kadromuz ile 7/24 irtibat kurabileceğiniz müsteri temsilcilerimiz ile sizlere hizmet vermek için hazır bekliyoruz.

Side, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan bir mahalledir. Bu ifade pek çok insan için şaşırtıcı olabilir. Çünkü Side o kadar önemli bir turizm merkezidir ki, insanlar burayı genellikle ilçe sanmaktadır. Antalya Side denildiği zaman ilk akla gelen budur, fakat burası Manavgat’a bağlı olan bir yerleşim merkezidir. Manavgat Side, ülkemize gelen turistlerin yoğun olarak tercih ettiği noktalardan birisidir. Binlerce yıllık tarihi, doğal ve kültürel güzellikleri ile insanların tatil noktasındaki beklentilerini fazlasıyla karşılayan çok önemli bir merkez olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunların haricinde burada yapılacak cip safari, trekking, rafting ve dalış gibi çok farklı etkinlikler de vardır. Bütün bunlar, Side’nin özel bir konuma sahip olmasını sağlar. Side’nin konumu, farklı avantajların sağlanmasında etkilidir. Bundan dolayı tarih boyunca insanların buraya ilgisi hep çok fazla olmuştur. Bu da bölge tarihinin binlerce yıl geriye gitmesine neden olmaktadır. Side tarihi, yapılan araştırmalara göre Hititler döneminde başlar. İlk olarak Hititlerin milattan önce 7.yüzyılda burada şehir kurduğu tahmin edilmektedir. Side, bu dönemden sonra Pers, Büyük İskender ve bölgedeki diğer ülkelerin hakimiyetinde kalmıştır.Milattan sonra 78 yılında ise Roma İmparatorluğu himayesine giren şehir, uzun bir süre Roma ve Bizans himayesinde kalmıştır. Daha sonra ise Türklerin bölgeye gelmesiyle birlikte önce Selçuklu himayesine, sonra da Osmanlı himayesine girmiş ve günümüze bu şekilde gelmiştir.Geçmişte, burada ticaret yollarının çok önemli olmasından dolayı Side’ye farklı bir önem verilirdi. Fakat son dönemde yeni ticaret yollarının kullanılması, buranın önemini düşürmüş ve turizm merkezine dönüşmesine neden olmuştur.

davutsahin

Türkiye'nin tatil için yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen destinasyonlarından biridir, Kemer. Antalya'ya bağlı, Akdeniz kıyılarının gözbebeği bir ilçe olan Kemer, il merkezine 45 km. mesafede yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 42.000 olan Kemer, tüm Akdeniz'e kıyısı olan yerler gibi oldukça eski bir tarihe sahiptir. Yapılan araştırmalardan elde edilen bulgulara göre Kemer'in kuruluşu M.Ö. 690 yılına kadar dayanmaktadır. Böylesine köklü bir geçmişin yanında ilçe doğal güzellikleri, koyları, yat limanı ve tertemiz masmavi deniziyle öne çıkmaktadır. Beldibi, Göynük, Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Çıralı, Olimpos ve Adrasan, Kemer'in meşhur tatil beldeleri ve tatil merkezleri olarak öne çıkmaktadır. Saydığım tüm bu beldelerde tatil için gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet veren büyük oteller, küçük oteller, ağaç evler ve kamp alanları bulunmaktadır. Kemer, ev sahipliği yaptığı tüm bu güzellikleriyle dört mevsim tatilciler tarafından tercih edilmektedir. Kemer tatilinizde denize girebilir, güneşin tadını çıkarabilir, bol bol dinlenebilirsiniz. Bunun yanında bölgenin tarihini keşfedebilir ve aktivitelerle dolu bir tatil de yapabilirsiniz. Eğer tarihle biraz ilgiliyseniz bölgede keşfedilmeyi bekleyen birçok antik kent var.